Prezentacje

Web Info

Dzisiaj0
Wczoraj16
W tygodniu293
Wszystkich14480

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Elektromechanik pojazdów samochodowych

Od roku szkolnego 2014/2015 prowadzimy naukę tego bardzo interesującego zawodu, poszukiwanego na rynku pracy, szczególnie dla uczniów chcących szybko rozpocząć dorosłe życie zawodowe. Umożliwia pracę w różnorodnych gałęziach motoryzacji i poza nią. Możesz pracować w warsztacie samochodowym lub car-audio jako elektromechanik, samodzielnie prowadzić warsztat samochodowy, pracować w sklepie lub hurtowni motoryzacyjnej, w autoryzowanej stacji obsługi pojazdów jako elektromechanik lub w innych zakładach zajmujących się naprawą, obsługą lub sprzedażą dowolnych urządzeń mechanicznych i elektrycznych, a także na wielu innych stanowiskach, gdzie potrzebna jest wiedza ogólnotechniczna.

Od roku szkolnego 2017/18 zawód (symbol 741203) zdobywasz w Branżowej Szkole Samochodowej I stopnia. Nauka trwa trzy lata. Po jej zakończeniu możesz kontynuować naukę w Branżowej Szkole Samochodowej II stopnia.

 

W cyklu kształcenia, zgodnie z przepisami MEN uczeń zdobywa jedną  kwalifikację:

1 kwalifikacja – MG.12. Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych  . Kwalifikację zdobywasz po 5 semestrze nauki (3 klasa).
Uzyskujesz tytuł zawodowy elektromechanik pojazdów samochodowych.

Pozostałą kwalifikację  (MG.43.) uprawniającą do posługiwania się tytułem technika  pojazdów samochodowych możesz zdobyć w  Branżowej Szkole Samochodowej II stopnia lub w systemie kursowych po zdobyciu średniego wykształcenia.

 

Praktyczną naukę zawodu uczniowie odbywają w renomowanych warsztatach i autoryzowanych stacjach obsługi samochodów większości marek pojazdów, na terenie Bydgoszczy i okolic. Jesteśmy elastyczni w przydzielaniu miejsc praktycznej nauki zawodu stosownie do miejsca zamieszkania uczniów.

Specjalistyczne zajęcia teoretyczno – praktyczne uczniowie odbywają w doskonale wyposażonych pracowniach na terenie szkoły. Są to pracownia elektrotechniki i elektroniki samochodowej, pracownia diagnostyki podwozi, pracownia diagnostyki pojazdów oraz warsztat w ośrodku egzaminacyjnym.

W cyklu kształcenia wszyscy uczniowie przechodzą teoretyczną i praktyczną naukę jazdy uprawniające do przystąpienia
do państwowego egzaminu na prawo jazdy kategorii B.

Dla zainteresowanych umożliwiamy również zdobycie prawa jazdy kategorii A.