Prezentacje

Web Info

Dzisiaj0
Wczoraj16
W tygodniu293
Wszystkich14480

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Kierowca mechanik

  

W roku szkolnym 2017/2018 planujemy uruchomienie nauki bardzo poszukiwanego na rynku pracy zawodu kierowca mechanik 832201. Obecnie (według badań) potrzebnych w Polsce jest około 200 tys. kierowców kat. C+E, co daje gwarancję uczniom po skończeniu szkoły, na podjęcie dobrze płatnej pracy i rozpoczęcie dorosłego życia zawodowego. Po skończeniu nauki uczeń będzie umiał; prowadzić pojazdy samochodowe, wykonywać prace związane z przewozem drogowym rzeczy, prowadzić dokumentacje dotyczące przewozów drogowych rzeczy, wykonywać prace związane z obsługą środków transportu drogowego, oceniać stan techniczny oraz naprawy środków transportu drogowego.

Będzie mógł pracować w firmach transportowych, będzie przygotowany do prowadzenia własnej działalności gospodarczej jako kierowca mechanik, a także na wielu innych stanowiskach, gdzie potrzebna jest wiedza ogólnotechniczna.

 W cyklu kształcenia, zgodnie z nowymi przepisami MEN uczeń zdobywa jedną  kwalifikację:

1 kwalifikacja – AU.04. Eksploatacja środków transportu drogowego. Kwalifikację zdobywasz po 5 semestrze nauki (3 klasa).
Uzyskujesz tytuł zawodowy kierowca mechanik.

Od roku szkolnego 2017/18 zawód (symbol 832201) zdobywasz w Branżowej Szkole Samochodowej I stopnia. Nauka trwa trzy lata. Po jej zakończeniu możesz kontynuować naukę w Branżowej Szkole Samochodowej II stopnia. Po ukończeniu szkoły kształcącej w zawodzie kierowca mechanik (I stopnia) i potwierdzeniu kwalifikacji AU.04.Eksploatacja środków transportu drogowego możesz uzyskać dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik transportu drogowego po potwierdzeniu dodatkowo kwalifikacji  AU.69. Organizacja przewozu środkami transportu drogowego po uzyskaniu wykształcenia średniego lub średniego branżowego.

Warunkiem rozpoczęcia nauki w zawodzie kierowca mechanik jest przedstawienie zaświadczeń o braku przeciwwskazań zdrowotnych. Skierowanie na badania lekarza medycyny pracy otrzymasz po zakwalifikowaniu się na listę przyjętych uczniów.

Szkoła przygotowuje ucznia do testu kwalifikacyjnego w zakresie kwalifikacji wstępnej, o której mowa w ustawie o transporcie drogowym. Kształcenie w zakresie kwalifikacji wstępnej odbywa się zgodnie z przepisami w sprawie szkolenia kierowców wykonujących przewóz drogowy.

Praktyczną naukę zawodu uczniowie odbywają w renomowanych firmach transportowych, warsztatach i autoryzowanych stacjach obsługi samochodów, na terenie Bydgoszczy i okolic. Oferujemy pomoc w znalezieniu odpowiedniego miejsca zajęć praktycznych dla uczniów. Specjalistyczne zajęcia teoretyczno – praktyczne uczniowie odbywają w doskonale wyposażonych pracowniach na terenie szkoły.

W cyklu kształcenia wszyscy uczniowie przechodzą teoretyczną i praktyczną naukę jazdy uprawniające do przystąpienia do państwowego egzaminu na prawo jazdy kategorii B.

Dla zainteresowanych umożliwiamy również zdobycie prawa jazdy kategorii A