Prezentacje

Web Info

Dzisiaj0
Wczoraj16
W tygodniu293
Wszystkich14480

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Mechanik motocyklowy

Jest to nowy zawód  poszukiwany na rynku pracy ze względu na brak kształcenia tego typu mechaników w poprzednich latach. Umożliwia pracę w gałęziach motoryzacji i poza nią związanych z motocyklami. Możesz pracować w warsztacie motocyklowym jako mechanik, samodzielnie prowadzić warsztat , pracować w sklepie lub hurtowni motoryzacyjnej, w stacji paliw, w autoryzowanej stacji obsługi pojazdów jako mechanik lub w innych zakładach zajmujących się naprawą, obsługą lub sprzedażą dowolnych urządzeń mechanicznych, a także na wielu innych stanowiskach, gdzie potrzebna jest wiedza ogólnotechniczna.
Od roku szkolnego 2017/18 zawód (symbol 723107) zdobywasz w Branżowej Szkole Samochodowej I stopnia. Nauka trwa trzy lata.

CELE KSZTAŁCENIA

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie mechanik motocyklowy powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych

1)  diagnozowania pojazdów motocyklowych;

2)  obsługiwania i naprawy pojazdów motocyklowych

W cyklu kształcenia, zgodnie z przepisami MEN uczeń zdobywa jedną  kwalifikację:

1 kwalifikacja – MG.23. Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów motocyklowych . Kwalifikację zdobywasz po 5 semestrze nauki (3 klasa).
Uzyskujesz tytuł zawodowy mechanik motocyklowy.

                    

Praktyczną naukę zawodu uczniowie odbywają w renomowanych warsztatach i autoryzowanej stacji obsługi motocykli Yamaha oraz w szkolnej pracowni motocyklowej. Jesteśmy elastyczni w przydzielaniu miejsc praktycznej nauki zawodu stosownie do miejsca zamieszkania uczniów.
Specjalistyczne zajęcia teoretyczno – praktyczne uczniowie odbywają w doskonale wyposażonych pracowniach na terenie szkoły. Są to pracownia elektrotechniki i elektroniki pojazdów, pracownia diagnostyki podwozi, pracownia diagnostyki pojazdów oraz warsztat w ośrodku egzaminacyjnym.
W cyklu kształcenia wszyscy uczniowie przechodzą teoretyczną i praktyczną naukę jazdy uprawniające do przystąpienia
do państwowego egzaminu na prawo jazdy kategorii A1 i A2.
Dla zainteresowanych umożliwiamy również zdobycie prawa jazdy kategorii B.