Prezentacje

Web Info

Dzisiaj3
Wczoraj50
W tygodniu145
Wszystkich13415

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Mechanik motocyklowy

Jest to nowy zawód  poszukiwany na rynku pracy ze względu na brak kształcenia tego typu mechaników w poprzednich latach. Umożliwia pracę w gałęziach motoryzacji i poza nią związanych z motocyklami. Możesz pracować w warsztacie motocyklowym jako mechanik, samodzielnie prowadzić warsztat , pracować w sklepie lub hurtowni motoryzacyjnej, w stacji paliw, w autoryzowanej stacji obsługi pojazdów jako mechanik lub w innych zakładach zajmujących się naprawą, obsługą lub sprzedażą dowolnych urządzeń mechanicznych, a także na wielu innych stanowiskach, gdzie potrzebna jest wiedza ogólnotechniczna.
Od roku szkolnego 2017/18 zawód zdobywasz w Branżowej Szkole Samochodowej I stopnia. Nauka trwa trzy lata. Po jej zakończeniu możesz kontynuować naukę w Branżowej Szkole Samochodowej II stopnia.
 Absolwent szkoły w zawodzie mechanik motocyklowy jest  przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:
1) diagnozowania motocykli;
2) obsługi i użytkowania motocykli;
3) naprawy motocykli.

W cyklu kształcenia, zgodnie z przepisami MEN uczeń zdobywa jedną  kwalifikację:

1 kwalifikacja – M-45 Diagnozowanie i naprawa motocykli. Kwalifikację zdobywasz po 5 semestrze nauki (3 klasa).
Uzyskujesz tytuł zawodowy mechanik motocyklowy.

Pozostałe kwalifikacje (M-18,M-12 i M-42) uprawniające do posługiwania się tytułem technika pojazdów samochodowych możesz zdobyć w systemie kursowym po zdobyciu średniego wykształcenia.
 
Praktyczną naukę zawodu uczniowie odbywają w renomowanych warsztatach i autoryzowanej stacji obsługi motocykli Yamaha oraz w szkolnej pracowni motocyklowej. Jesteśmy elastyczni w przydzielaniu miejsc praktycznej nauki zawodu stosownie do miejsca zamieszkania uczniów.
Specjalistyczne zajęcia teoretyczno – praktyczne uczniowie odbywają w doskonale wyposażonych pracowniach na terenie szkoły. Są to pracownia elektrotechniki i elektroniki pojazdów, pracownia diagnostyki podwozi, pracownia diagnostyki pojazdów oraz warsztat w ośrodku egzaminacyjnym.
W cyklu kształcenia wszyscy uczniowie przechodzą teoretyczną i praktyczną naukę jazdy uprawniające do przystąpienia
do państwowego egzaminu na prawo jazdy kategorii A1 i A2.
Dla zainteresowanych umożliwiamy również zdobycie prawa jazdy kategorii B.